


| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.6 mm |
| Width | 2.6 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 1.6 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 130 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Max Power Dissipation | 1.2 W |
| Power Dissipation | 1.2 W |
| Max Collector Current | 600 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 160 V |
| Transition Frequency | 130 MHz |
| Element Configuration | Single |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 160 V |
| Max Breakdown Voltage | 160 V |
| Gain Bandwidth Product | 130 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 180 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 160 V |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 734
Distributors
pcbx
Unit Price$0.41293
Ext.Price$0.41293
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.41293 | $0.41293 |
| 10 | $0.25477 | $2.54770 |
| 50 | $0.20449 | $10.22450 |
| 100 | $0.16414 | $16.41400 |
| 500 | $0.12482 | $62.41000 |
| 1000 | $0.10003 | $100.03000 |
| 3000 | $0.08705 | $261.15000 |
| 5000 | $0.07575 | $378.75000 |
| 10000 | $0.07198 | $719.80000 |
